Dobór rozmiaru stanika

Dobrze dobrany rozmiar staniczka jest niezwykle ważny. Dzięki temu świetnie leży, ładnie utrzymuje piersi oraz co jest bardzo ważne - jest wygodny :-)
 

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR BIUSTONOSZA?

1) Mierzymy OBWÓD POD BIUSTEM na wydechu. Należy zwrócić uwagę aby miarka (centymetr) znajdowała się równolegle do podłogi, pomiar na ukos będzie nam zawyżał obwód. Sprawdzamy w tabeli rozmiarów w kolumnie: "obwód pod biustem".

Przykład:

pomiar wskazał wartość 83 cm. Warto zaniżyć nieco wynik (do ok 5 cm) przed odszukaniem lub po odczycie odpowiedniej wartości w tabeli.

Prawidłowy pomiar jest bardzo ważny. Większa część ciężaru piersi powinna być podtrzymywana nie przez ramiączka, a właśnie przez obwód pod biustem, dlatego w tym miejscu stanik powinien być bardzo dobrze dopasowany.  Np stanik firmy alles (83cm - 5cm =78 cm). Odczytujemy z tabeli rozmiarów bielizny firmy Alles i (w tym przypadku) warto wybrać rozmiar pod biustem 80.

2) Teraz mierzymy OBWÓD W BIUŚCIE w miejscu gdzie jest on najpełniejszy (można to zrobić w miękkim biustonoszu).

Przykład:

Odczytaliśmy z miarki (centymetra) wartość 100 cm. W kolumnie "obwód 80" odszukujemy wartości 100. Okazuje się, że jest to wartość na granicy miseczki D i E. Zatem powinnyśmy zdecydować sie na stanik 80 D lub E

Nasza rada:

Zwłaszcza na początku karmienia piersią (kiedy laktacja się dopiero normuje) biust powiększa się. Przyjmuje się, że warto wybrać miseczkę większą o 1 rozmiar (uwzględniając także, że czasami musimy włożyć wkładkę laktacyjną).

DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ

Nowy, prawidłowo dobrany biustonosz powinien dobrze leżeć zapięty na pierwszą zewnętrzną, ewentualnie na środkową haftkę. Dzięki temu będziemy mieć możliwość ciaśniejszego zapięcia w przyszłości, kiedy to stanik ulegnie lekkiemu rozciągnięciu podczas użytkowania.

Podobnie jest z ramiączkami, nie powinnyśmy ich przesadnie skracać, pozwalając by wbijały się w skórę.

Poprawnie wyregulowane ramiączka nie przekraczają szerokości około 4 palców nad ramię.

Pamiętajmy jednak, że ramiączka pełnią tylko funkcję pomocniczą. Ich zadaniem nie jest trzymanie biustu tylko przytrzymanie stanika i leciutkie uniesienie piersi. Biust powinien być trzymany poprzez dobrze dobrany obwód stanika. W momencie, gdy źle dobierzemy obwód stanika - my nie będziemy czuły się komfortowo w swojej bieliźnie.

Poprawnie dobrany rozmiar pod biustem, pozwala utrzymać biustonosz w jednej linii zarówno z tyłu jak i z przodu. Po ustaleniu odpowiedniej długości ramiączek nie przesuwa się on do góry, a piersi są odpowiednio uniesione i podtrzymane.

Podtrzymaniu biustu służą nie tylko ramiączka, ale również fiszbiny – druty. Jeśli decydujemy się na zakup stanika na fiszbinach zawsze pilnujmy by nie wgniatały się w piersi. Powinny otaczać biust i leżeć zgodnie z jego zarysem – na żebrach tuż przy granicy z piersiami. Drut powinien być skierowany do pachy, wtedy biust będzie dobrze podtrzymany od strony jego krawędzi.

ZAKUP BIUSTONOSZA W CIĄŻY

W ciąży zwiększy nam się obwód pod biustem. Dlatego najwygodniej kupić przedłużkę do biustonosza. Miseczki wybierz nieco większe, a jeśli biust powiększa się bardzo, konieczne jest kupno nowego stanika.

W końcówce ciąży kup stanik do karmienia. Obwód dobierz według rozmiaru sprzed ciąży - mierząc go z przedłużką, którą po urodzeniu odepniesz i będzie w sam raz. Miska powinna być większa o numer, najwyżej dwa, bo piersi mogą się zwiększyć, ale po unormowaniu laktacji dla odmiany zmniejszyć, trudno to przewidzieć, różnie bywa u kobiet. Może to być kwestia indywidualna.

Pierwszy stanik powinien być miękki, wygodny. Prawdopodobnie dużo czasu będziesz spędzała w łóżku, wygodniej więc będzie wybrać model bez fiszbin, aby nie uwierały, chociaż dobrze uszyty i dobrany biustonosz z fiszbinami również nie będzie przeszkodą - fiszbiny nie powodują zatorów, ani nie wrzynają się w biust same z siebie, jedynie gdy stanik jest nieprawidłowo dobrany.

ZAKUP BIUSTONOSZA DO KARMIENIA

Miseczki powinny być większe, aby zmieściły się w nich wkładki laktacyjne, ewentualnie okłady czy liście kapusty, na czas nawału pokarmu, zastoju oraz gdy przerwy między karmieniami stają się długie. Zanim laktacja się unormuje, mierzymy go zawsze przed karmieniem, kiedy piersi są największe.

Wybierając model biustonosza do karmienia, zwróć uwagę na wygodę. Do bardzo wygodnych należą modele z klapką odpinaną za pomocą klipsa - można je również zapiąć jedną ręką.

Przestrzegajmy podstawowych zasad:

•dokładnie mierzmy obwód pod biustem, unikniemy tym samym problemu związanego z nieodpowiednim podtrzymaniem, podnoszeniem się stanika ku górze, wbijaniu się fiszbin w piersi i najważniejsze niewygody!

•wybierajmy odpowiedni rozmiar miseczki, jeśli nie chcemy by materiał się fałdował lub biust „wypływał” ze stanika

•odpowiednio regulujmy ramiączka, aby nasz biust był uniesiony, a ramiączka nie opadały lub wbijały się w skórę w ciągu dnia.

AKCESORIA DO BIUSTONOSZY:

Przedłużka - bardzo przydatna do stanika, który jest zbyt wąski w obwodzie, a bardzo dobrze leży. Nieoceniona podczas ciąży gdy zwiększa się obwód pod biustem, przy karmieniu, kiedy z kolei obwód się zmniejsza.

Woreczek do prania bielizny - dzięki niemu nie musisz prać stanika ręcznie, lecz w pralce.

Kule do prania biustonosza - ażurowe kule, do których wkładamy stanik na czas prania, dzięki czemu nie deformuje się on, nie rozciąga, a haftki nie niszczą innych ubrań.


Jeśli mają Państwo problem z prawidłowym dobraniem biustonosza zapraszamy do kontaktu mailowego biuro@naksi.pl lub telefonicznego 783401627 - zrobimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc :-)

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 99,99 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl